آخرین خبرها
خانه / بازی / مهارت حسی کودکان را با هنر تقویت کنید

مهارت حسی کودکان را با هنر تقویت کنید

کودکان

مهارت حسی کودکان را با هنر تقویت کنید

art impact on sick children anxiety 825x510 مهارت حسی  کودکان را با هنر تقویت کنید

تاثیر هنر بر شخصیت کودک

با این که هنر همیشه جنبه تفریح جانبی داشته، حقیقت نقشی کلیدی در یادگیری و پیشرفت کودکان دارد. شاید تعجب کنید اگر بشنوید که مثلاً نقاشی کشیدن ساده کودکان باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در آن‌ها، پیشرفت مهارت‌های ظریف حرکتی، یادگیری خواندن و تقویت قدرت تحلیلشان می‌شود. این گفته دکتر کنت و سن است که راجع به نقش مغز در آفرینش هنر تحقیق می‌کند. همین طور موسیقی می‌تواند به یادگیری ریاضی و توانایی خواندن کمک کند. حرکات ریتمیک باعث سلامت جسمی می‌شود و هنر نمایش به بالا رفتن دامنه لغات کودکان کمک می‌کند. هنر همچنین باعث می‌شود بچه‌ها احساسات خود را درست کنترل کنند و زندگی اجتماعی بهتری داشته باشند.

به گفته دکتر ژوزف پیرو، استاد دانشگاه لانگ آیلند: «هنر به کودکان کمک می‌کند تا بدون شکست بهتر خطر کنند و اعتماد به نفس خود را بالا ببرند. ثبت نام در کلاس‌های هنری مختلف پرهزینه است اما شما می‌توانید با هزینه کمی این فعالیت‌ها را در خانه خود و با وسایل در دسترس امتحان کنید و زمانی پر از نشاط را در کنار دلبندتان بگذرانید.

ایده ساخت کاغذ ابر و باد با خمیر ریش

در این کار هنری کودک شما با کمی خلاقیت  یک طرح زیبایی از نقاشی را دارد که برای هدیه و ساخت کارت پستال کاربرد دارد.
و مهارت_حسی  کودک‌تان نیز تقویت می‌شود.
مواد لازم:
فوم خمیر ریش
یک ظرف گود( مثل ظرف پیرکس)
رنگ آبرنگ آبکی
قطره چکان
یک چیزی شبیه کاردک
کاغذ مخصوص آبرنگ یا کاغذ مقوایی

روش انجام کار:
• ابتدا خمیر ریش را در ظرف بریزید.سپس کمی سطح آنرا با یک کفگیر( یا قاشق، دست، غیره) صاف کنید.
• با کمک قطره چکان رنگ‌های آبرنگ را بر روی سطح خمیر ریش بچکانید.(می‌توانید از رنگهای دیگری مثل رنگ خوراکی یا رنگ اکریلیک هم استفاده کنید ولی اثر رنگ آبرنگ بهتر است(
• حالا رنگها را پخش کنید تا حالت ابر و باد ایجاد شود(می‌توانید از چوب بستنی یا نوک قطره چکان برای قاطی کردن رنگها استفاده کنید(.
• یک برگه از کاغذ را بر روی سطح خمیر ریش رنگی فشار دهید.
• کاغذ را خارج کنید و خمیر ریش را با یک شی لبه صاف و عریض (مثل چوب بستنی ، خط کش یا مقوا) پاک کنید.حالا طرح زیبایی از ابر و باد بر روی کاغذ نقش بسته است.
• گوشه‌ای گذاشته تا خشک شود و مراحل را با کاغذ‌های بیشتر تکرار کنید.هر دفعه شما می‌توانید طرح‌های دیگری اضافه کنید، با اضافه کردن رنگهای بیشتر بر روی خمیر ریش یا اضافه کردن لایه جدیدی از خمیر ریش ترکیب‌های متنوعی می‌توانید داشته باشید.
نکته:  پاک کردن خمیر ریش از روی کاغذ باید سریع انجام شود.نباید بگذارید کاغذ با خمیر ریش خیس بخورد

درباره مریم امیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 15 =